Резолюція

РЕЗОЛЮЦІЯ

науково-практичної конференції 

“ Осінні фахові читання імені професора А.Ю. Франчука”, 15-16 листопада 2024 року, м. Тернопіль

 

 

Актуальним залишається ведення жінок з патологічним перебігом вагітності, пологів та післяпологового періоду, антенатальний нагляд за станом плода, ведення вагітності у жінок з високою легеневою гіпертензією, невиношування вагітності, антибіотикотерапія в акушерстві та гінекології, особливості діагностики та лікування TORCH–інфекції,  проблеми репродуктивного здоров’я жінок Материнська смертність від екстрагенітальної патології залишається актуальною проблемою сучасного акушерства.  Серед найпоширеніших  ускладнень вагітності: екстрагенітальні захворювання, сепсис, ТЕЛА, кровотечі, дистоція плечиків, акушерський травматизм, прееклампсія/еклампсія та емболія навколоплодовими водами. репродуктивного віку на тлі порушень вегетативного гомеостазу. Питання використання новітніх репродуктивних технологій в лікуванні гормонального та перитонеального безпліддя, преконцепційна підготовка у жінок із порушенням становлення менструального циклу в анамнезі залишаються актуальними.

В сучасних умовах  узагальнити результати досліджень акушер-гінекологів, практичних лікарів і співробітників клінічних кафедр, визначити пріоритети наукових досліджень і запропонувати МОЗ України шляхи їх вирішення, що сприятиме впровадженню їх в практику.

Сприяти проходженню тематичного вдосконалення з ведення фізіологічної вагітності та перебігу вагітності  з екстрагенітальною патологією  фахівцям суміжних спеціальностей.

Впроваджувати в практику іноваційні технології лікування жінок з патологічним перебігом вагітності, пологів та післяпологового періоду

Забезпечити лікувально-діагностичну тактику ведення вагітних з групи високого ступеню перинатального ризику відповідно до змін і доповнень рекомендацій МОЗ України.

Розвивати лікарське професійне самоврядування, організувавши планомірну роботу територіальної громадської організації «Перинатологів Тернопільщини» для забезпечення професійного спілкування і зростання фахового рівня лікарів акушер-гінекологів, для посилення впливовості фігури лікаря акушер-гінеколога в системі охорони здоров’я та суспільстві взагалі, для інтеграції зусиль по формуванню стандартів діагностики та лікування основних видів захворювань, з питань соціального та юридичного медичних працівників.

Сприяти активному залученню професійної асоціації до впровадження реформи системи охорони здоров'я на засадах пріоритетності,  запропонованої урядом України, забезпеченню ефективної співпраці з органами місцевого самоврядування, а також підвищенню ролі громадянського суспільства для якісної імплементації  запропонованих змін.

Активно проводити роботу по впровадженню медичних стандартів і протоколів, запропонованих МОЗ України, в практику лікувальних закладів, також у викладацький процес.

Звернутись до МОЗ України щодо вирішення питання про організацію і здійснення лікарської складової діяльності викладачів кафедр акушерства та гінекології з наданням електронного підпису.